Fotbalistul care a plecat la curățenie în Germania, salvat Slobozia de la retrogradare

Dată:

Jucătorul care a marcat decisiv a fost Constantin Toma (38 de ani), căpitanul echipei, care a executat lovitura crucială de departajare.

Pentru Toma, momentul a fost esențial. Apărătorul a avut o experiență remarcabilă. Acum 10 ani, la doar 27 de ani, a renunțat temporar la fotbal din cauza problemelor financiare.

L-a părăsit fotbalul și a lucrat în Germania

S-a mutat în Germania, unde a lucrat în domeniul serviciilor de curățenie. După câteva săptămâni, și-a dat seama că visul său era altul: fotbalul. S-a întors în țară și a continuat să practice pentru Unirea Slobozia, chiar și atunci când echipa era în Liga a IV-a.

„Am stat câteva săptămâni, dar am înțeles că munca de curățenie nu era pentru mine și m-am întors acasă pentru a face ceea ce îmi place”, a povestit Toma într-un interviu.

În actuala stagiune, fundașul a ratat două lovituri de la 11 metri în faza regulată, dar a reușit să se refacă. A înscris primul său gol în Superliga, înfruntând liderul U Cluj, în etapa a 12-a, și, luni seara, a fost esențial în loviturile de departajare, asigurând păstrarea Sloboziei în prima ligă.

„Nu am vrut să renunț la fotbal până nu voi ajunge în Superligă”, a afirmat Toma.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

Mai multe de genul acesta
Related