Cristi Săpunaru: Declaratii despre scandalul cu Victor Angelescu

Dată:

Deși Victor Angelescu, acționar minoritar, i-a promis un rol managerial după retragerea sa din activitatea sportivă, această ofertă nu a mai fost făcută niciodată.

Incidentul a izbucnit primăvara, atunci când Săpunaru a fost acuzat că a adus băuturi alcoolice în cantonament. Fostul fotbalist a negat vehement, considerând situația o „falsă acuzație” și a anunțat intenția de a-și apăra reputația în instanță.

Cristi Săpunaru despre conflictul cu Victor Angelescu

Rapid București a numit, în intervalul menționat, pe Mauro Pederzoli ca director sportiv, un post pentru care și Săpunaru se pregătea.

Fostul fundaș urmează un curs de formare în domeniu, finanțat de club, dar afirmă că nu a primit nicio ofertă oficială de a rămâne în structura organizatorică a clubului.

Despre relația cu Victor Angelescu, Săpunaru a declarat succint: „Ce relație? Nu am nicio problemă cu el, doar că m-a deranjat faptul că a mințit suporterii.”

„Poate că nu suntem suficient de competenți în fotbal, nu știu. Acum mă bucur de vacanță, practic tenis de câmp și petrec cât mai mult timp cu familia.

În prezent, nu mă gândesc la nimic anume. Urmez cursul de director sportiv, care se încheie în noiembrie, și sper să îl finalizez cu succes.

Da, cursului i s-a acordat finanțare din partea clubului, așa cum era prevăzut, și a fost onorat integral.

(n.r. – despre noul director) Este o persoană cu experiență, nu am ce să adaug.

(n.r. – despre Angelescu) Ce relație? Nu am nicio problemă cu Victor Angelescu. Singurul aspect care m-a deranjat este comportamentul său, minciuna spusă sau minciunile spuse suporterilor. În rest, nu am probleme.

(n.r. – de când ești suporter Rapid?) Evident, ar trebui să întrebaţi fanii de pe tribuna a doua, aceştia m-au făcut rapidist. Sunt suporter Rapid de la opt ani. Am fost adus la Giulești de un părinte, fiind doi copii care ne-am înscris la juniori. Sunt cunoscuţi nume precum Morcoveață, Cercetaș, Cerbu, Traian.

Nu sunt dezamăgit. Nu pot să fiu dezamăgit de Rapid, nici de cei care îl ghidează. Problema este legată de o singură persoană. (n.r – cât de dezamăgit e) Pe o scară de la 1 la 10, aș spune 11!

Dar, faţă de restul clubului, nu pot să spun asta. Am avut colegi minunaţi, oameni extraordinari în cadrul clubului.

Suportorii sunt minunaţi, la aceştia este altceva, un alt nivel.”, a declarat Săpunaru la Digi Sport.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

Mai multe de genul acesta
Related