Gigi Becali despre absența lui Florin Tănase de la FCSB: Nu iau decizii în locul lui | Sport.ro

Dată:

Adrian Ilie consideră că o eventuală despărțire de Florin Tănase ar reprezenta o pierdere semnificativă pentru FCSB, având în vedere că atacantul semnificativ al roș-albaștrilor a fost probabil cel mai în formă jucător al campioanei României în sezonul actual.

Adrian Ilie: „Mi-ar plăcea ca Tănase să prindă o echipă în străinătate!”

Totuși, „Cobra” crede că cea mai eficientă decizie pentru Tănase ar fi să plece la o club din străinătate, unde să joace meci de meci și să își mențină forma, fiind capabil să revină în echipa națională pentru barajul pentru Cupa Mondială din luna martie.

Plecarea lui Tănase ar fi o pierdere pentru FCSB, cred că a fost cel mai în formă jucător din acest an. (n.r. Reporter: Ar trebui să mai aștepte până în vară?) Nu eu decid în locul lui, el trebuie să ia o decizie. M-ar bucura dacă ar prinde o echipă în afara țării, să joace acolo constant și să revină la reprezentativă”, a declarat Adrian Ilie exclusiv pentru PRO TV și Sport.ro.

Gigi Becali despre posibilitatea plecării lui Florin Tănase: „FCSB nu ține de un singur jucător!”

Întrebat despre o eventuală plecare a lui Florin Tănase, într-un interviu acordat pentru PRO TV și Sport.ro, Gigi Becali a exprimat convingerea că atacantul va rămâne la FCSB cel puțin până la sfârșitul sezonului. Totodată, patronul roș-albaștrilor a subliniat că „FCSB nu depinde de un singur jucător”.

Cred că Tănase va rămâne la FCSB, întrebați-l pe el, nu pe mine. FCSB nu depinde de un jucător anume, unii vin, alții pleacă, întrebați-l pe el”, a afirmat Becali.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

Mai multe de genul acesta
Related